Jak zrobić babeczkowe czarownice?

Poszukujesz pomysłu na Halloween dla dzieci? Babeczki zawsze mają "wzięcie" nawet u najmłodszych smakoszy. Poniżej znajdziesz instrukcję jak przemienić tradycyjne babeczki w prześliczne czarownice.
Jak zrobić babeczkowe czarownice?
Rzeczy, których potrzebujesz:
12 Babeczek, 12 Rożków waflowe (do lodów), Lukier waniliowy i czekoladowy (możesz kupić gotowy lub zrobić własnoręcznie), 1 tabliczkę mlecznej czekolady, Barwik spożywczy jasnozielony, Mazaki spożywcze zielony i czerwony, Koraliki spożywcze dekoracyjne pomarańczowe, Czekoladową posypkę do tortów (małe kreseczki)
1
Rożki do lodów pokryj czekoladowym lukrem lub rozpuszczoną czekoladą, trzymając za wąską jego część umocz otwartą w pomarańczowych koralikach i odstaw do zastygnięcia.
2
Z babeczek usuń papier. Lukier waniliowy wymieszaj z kilkoma kroplami jasno zielonego barwnika przełóż do woreczka zamykanego strunowo i zamknij go.
3
Odetnij jeden z rożków i wyciskaj masę lukrową pokrywając nią babeczki.
4

Przekręć babeczki na bok i połóż na nich udekorowany rożek waflowy. Na wypukłej stronie babeczki narysuj mazakiem spożywczym oczy, usta, przyklej małego cukierka jako noc, najlepiej kawałek żelka, aby odstawał. Mazaki spożywcze znajdziesz tutaj.

5
Zielonym mazakiem narysuj kilka kropek na "twarzy" czarownicy, jako narośla/kurzajki.
6
Z czekoladowego lukru zrób włosy czarownic wyciskając małe porcje lukru (ważne, aby otwór w worku z którego wyciskasz lukier był jak najmniejszy) różnej długości na resztę babeczki. Posyp lukier małymi czekoladowymi kreseczkami (posypką do tortów).
Udostępnij na FB
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub