Jak nałożyć sztuczne paznokcie w domu? strona 1 z 2

Na samym początku należy wyjaśnić różnicę między sztucznymi paznokciami a tipsami. Tipsy są to płytki przedłużające paznokcie, zaopatrzone w specjalne kieszonki i nakładane są jedynie na końcówkę naturalnego paznokcia. Aby założyć takie płytki należy udać się do salonu, ponieważ potrzebne są odpowiednie produkty i sprzęt. Zestaw sztucznych paznokci możemy kupić w każdej drogerii, a nałożenie ich w domu nie jest zbyt trudne. Sztuczne paznokcie nie wpływają zbyt pozytywnie na naszą naturalną płytkę, ale są łatwym rozwiązaniem na jednorazowe szaleństwo.
Jak nałożyć sztuczne paznokcie w domu?
1
Do wyboru mamy paznokcie w odcieniach mlecznych i różowych, dających efekt naturalny, lub starannego francuskiego manicure. Możemy też poszukać paznokci z już gotowym motywem ozdobnym. Jest to bardzo wygodne, łatwo dobierzemy efektywne wzory do balowej sukni, lub będziemy mogły sobie pozwolić na wzór panterki, o którym zawsze marzyłyśmy.
2
Przygotowania do nałożenia paznokci należy rozpocząć już dzień wcześniej od starannego manicure. Dłonie należy wymoczyć w roztworze mydła i soli, następnie natłuszczamy skórki i odsuwamy je specjalnym patyczkiem. Jeśli już musimy użyć cążek, robimy to ostrożnie tak aby się nie skaleczyć. A jeśli już się nam zdarzy zadrasnąć, musimy poczekać z nałożeniem sztucznych płytek tak długo, aż ranka się zagoi, inaczej może dojść do zakażenia.
3
Bezpośrednio przed założeniem sztucznych paznokci, powinnyśmy przetrzeć nasze naturalne płytki polerką, tak aby powierzchnia byłą nieco zmatowiona, dzięki temu klej lepiej będzie się trzymał.
Udostępnij na FB
4
W opakowaniu najczęściej jest 20 sztuk paznokci, należy przed przyklejeniem, na sucho dopasować ich wielkość do naturalnej płytki i poukładać w odpowiedniej kolejności, aby podczas przyklejania nic nam się nie pomyliło.
5
Na wewnętrzną stronę sztucznej płytki nakładamy kropelkę kleju dołączonego do paznokci i rozprowadzamy ją.
Sztuczny paznokieć przykładamy u nasady naturalnej płytki i opuszczamy go tak, aby pod paznokciem nie powstały pęcherzyki powietrza i przyciskamy mocno ok. minutę.
6
Gdy wszystkie paznokcie są przyklejone, przystępujemy do ich skracania i nadania im odpowiedniego kształtu poprzez piłowanie.
7
Na koniec, jeśli nasze nowe paznokcie są naturalnego koloru, można je pociągnąć kolorowym lakierem i gotowe!
Pamiętajmy, aby lakier zmywać zmywaczem bezacetonowym! Aceton rozpuszcza klej i paznokieć po prostu nam odpadnie.
Przeczytaj teraz: Jak zdjąć tipsy?
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Bardzo często zdarza się, że otrzymujesz leki na receptę i zalecenie, aby przyjmować tylko połowę określonej dawki....
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub