Jak zrobić szpagat? strona 1 z 5

Szpagatu można się nauczyć w przeciągu miesiąca, jednak aby to osiągnąć trzeba systematycznie ćwiczyć i rozciągać się nie zważając na zakwasy. Robić szpagat możesz nauczyć się w każdym wieku. Oczywiście łatwiej jest się go nauczyć 10-cio letniemu dziecku, niż 50-cio letniej kobiecie, jednak prędzej czy później każdy go wykona. Poniżej przedstawiam zestaw ćwiczeń, które regularnie wykonywane sprawią że po miesiącu będziesz umieć robić szpagat.
Jak zrobić szpagat?
Udostępnij na FB
1
skłony do stóp w siadzie prostym
Zacznij od skłonów do stóp w siadzie prostym.


Usiądź na podłodze, nogi wyprostowane, stopy razem obok siebie. Postaraj się zrobić skłon w taki sposób, aby rękoma dotknąć pięt, zaś nosem kolan. Wytrzymaj w tej pozycji przez około 30 sekund. Następnie rozchyl nieco nogi na boki i zegnij się jeszcze bardziej, aby nosem dotknąć podłogi. Jeśli już udało ci się to zrobić, usiądź w jak największym rozkroku (nogi proste) i postaraj się dotknąć łokciami ziemi. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, a następnie wyprostuj ręce, pochyl całe ciało i postaraj się sięgnąć rękoma jak najdalej, aż uda ci się nosem dotknąć podłogi. Znów zatrzymaj się w tej pozycji przez 30 sekund.


Ćwiczenie to możesz wykonywać również stojąc. Stań prosto, nogi razem. Zrób skłon, aby nos dotknął kolan. Plecy maksymalnie wyprostuj. Staraj się pochylić klatkę piersiową jak najbardziej w dół. Następnie zrób rozkrok, po czym postaraj się sięgnąć głową za kolana - pamiętając cały czas o wyprostowanych plecach.
2
Rozciąganie
Teraz połóż jedną wyprostowaną nogę z przodu, drugą zaś, ugiętą w kolanie daj za siebie. Tylne kolano powinno dotykać podłogi. Zrób skłon tak, aby dotknąć nosem kolana. Pamiętaj, że podczas wszystkich skłonów plecy powinny być wyprostowane. Wytrzymaj w skłonie 30 sekund. Następnie wyprostuj się. Postaraj się maksymalnie wyprostować nogę znajdującą się z tyłu, po czym zrób kolejny skłon. Gdy skończysz, wykonaj to samo ćwiczenie na drugą nogę.
3
Wykrok do przodu
Zrób wykrok do przodu. Przednie kolano ugnij, tylną nogę wyprostuj. Wykrok powinien być na tyle głęboki, aby było czuć rozciągające się w lewej nodze mięśnie. Tylną nogę odsuń na bok tak, aby cała stopa od wewnętrznej strony przylegała do podłoża. Postaraj się pogłębić jeszcze wykrok, po czym wytrzymaj w tej pozycji 30 sek. Gdy skończysz, zmień nogi.
4
Skłony
Oprzyj wyprostowaną nogę na na parapecie lub na jakimś meblu. Może to być oparcie krzesła, szafka, stół. Zrób skłon po kolei do jednego i drugiego kolana, tak aby dotknąć każdego z nich nosem. Obydwie nogi powinny być wyprostowane. Jeśli ćwiczenie to będziesz robić z łatwością, wówczas oprzyj nogę nieco wyżej. Dobrze jest ćwiczyć to na siłowni na drabince. Wówczas co kilka dni należy umieszczać nogę na coraz wyższym szczebelku. Ćwiczenie to powtórz również na drugą nogę. W tym ćwiczeniu możesz stać zarówno przodem do drabinek/mebla, jak i tyłem (jednak przodem będzie ci początkowo łatwiej).
5
Ćwiczenia do szpagatu
Usiądź na ziemi, nogi zegnij w kolanach, rozchylając je, połóż je płasko na podłodze. Stopy złącz ze sobą. Delikatnie naciskaj rękoma na kolana dociskając je do podłogi. Naciskaj je z taką siłą, aby poczuć lekki ból, wytrzymaj 30 sekund i zwolnij nacisk. Powtórz ćwiczenie 3 razy. Pamiętaj, że stopy powinny się stykać, a pięty powinny znajdować się jak najbliżej twojego ciała.
6
rozciąganie
Nigdy nie przesadzaj w rozciąganiu. Oczywiście, powinno boleć, ale nie za bardzo.
7
kąpiel
Wiele osób uważa, że ciało jest bardziej elastyczne po gorącej kąpieli. Możesz zatem wypróbować tę metodę przed przystąpieniem do ćwiczeń.
8
ćwiczenia na siłowni
Pamiętaj, aby zawsze ćwiczyć na siłowni pod okiem instruktora. Nieumiejętne wykonywanie ćwiczeń, nawet rozciągających, może doprowadzić do kontuzji.
  • Komentarze Tipy.pl (205)

Nie będzie widoczny na stronie
 
lolpik208 - 2016-12-19
Naprawdę teraz coraz lepiej mi idzie np jak siedzę i mam prosto nogi nie mogłam dotknąć palców a teraz mogę dziękuję
lolpik208 - 2016-12-19
Naprawdę teraz coraz lepiej mi idzie np jak siedzę i mam prosto nogi nie mogłam dotknąć palców a teraz mogę dziękuję
'*' owieczka - 2016-05-13
Superowo!!dziękuję!!
monroesrose - 2015-05-11
Błąd! Nie wolno podczas jakichkolwiek ćwiczeń naciskać sobie na stawy! Dobrze jest oprzeć łokcie i przycisnąć mięśnie na udach. Przyciskanie stawów prowadzi do ich kontuzji, a już na pewno, kiedy mamy na nie zadziałać z mocą 'do lekkiego bolu'. Oprócz tego spoko ćwiczenia. Przydałoby się w moim przypadku czegoś więcej na rozciągnięcie pachwin. Tylko z tym mam problem.
nalla - 2015-04-20
Ja znam jedno ćwiczenie, które bez wątpienia skutkuje. Potrzebujecie tylko kawałka ściany. Połóżcie się z nogami w górze tak, by pośladki dotykały ściany. Przyłóżcie wyprostowane nogi do ściany po czym je rozchylajcie, tylko powoli. Nogi same będą leciały do momentu aż poczują barierę. Trzeba być rozluźnionym, a stopy nie mogą być obciągnięte, tylko w tzw fleksie (kąt prosty). Trzeba tak wytrzymać 5 minut, po czym bardzo powoli zginać kolana i przyciąga je do siebie, następnie przewrócić się na bok i tak chwilę poleżeć ( nie można od razu wstawać , grozi kontuzją !) jeżeli będziecie regularnie ćwiczyć, szpagat gwarantowany ;)
martysia - 2015-04-08
Ile trzeba ćwiczyć aby zrobić szpagat ?
nila - 2015-01-12
to bardzo pomaga
nila - 2015-01-12
to bardzo pomaga brakuje mi 40 cm a dopiero zaczęłam
sylwia205i - 2014-11-06
a wiecej jakie ćwiczenia robić...?
Serbal - 2014-03-16
nie każdy może zrobić szpagat choćby nie wiem ile ćwiczył. Tak było w moim przypadku. Ćwiczyłam mając 15 lat 2 razy dziennie przez ok 3 miesiące aby zrobić szpagat i nigdy mi się nie udało. Wykonywałam ten sam zestaw ćwiczeń.
try - 2014-02-05
Ile razy te cw powtarzac w ciagu dnia
Shinai - 2014-01-08
Hej mam 11 lat i rok temu zrobiłam szpagat tylko raz teraz próbuje rozciągam się dość często ale nie mogę brakuje na prawdę nie wiele ale jednak nie mogę nacie może jakieś ćwiczenia lub sposób jak sobie poradzić ?
Koxuu - 2013-12-14
Wykonuje ćwiczenia systematycznie, brakuje mi 10 cm do szpagatu, Polecam innym stosowanie tego programu ćwiczeń :)
ZwierzaK - 2013-09-27
Super przepis na szpagat
#ƒ♕ Heheszyn - 2013-09-09
Ja mam 15 lat i już od małej dziewczynki umiałam zrobić szpagat, ale w wieku 13 lat zaniedbałam to i miałam duży problem żeby znów go zrobić, ale wzięłam się za siebie i siedzę znów w szpagacie. Nadal ćwiczę i staram się zrobić ponad szpagat :) jednak pozycja która mi się spodobała jest już w stopniu trudnym. Potrzebny mi jest mocno wyćwiczony kręgosłup aby się wygiąć lecz moje ćwiczenia są mało pomocne i nici z mojej pozycji. Dlatego chce zdobyć jak najwięcej ćwiczeń ;
smerf - 2013-07-12
W ile się nauczyłyście szpagatu?
ewelina77742 - 2013-07-01
Ja znalazłam na youtube świetny film instruktażowy, na początku było ciężko ale po miesiącu już potrafiłam zrobić ;) Tylko pamiętajcie, że nic na siłe! nie można rozciągać się za wszelką cenę, nikt nie chce się chyba nabawić kontuzji ;)
nick - 2013-06-12
co ile trzeba ćwiczyć ?
Ariana Grande - 2013-05-30
Ja mam 11 lat i już od 9 lat umiałam szpagat to bardzo proste należy tylko regularnie cwiczyc!!!
papa - 2013-05-02
dzięki wam umiem szpagat!!!!!!!!!!! mam 10 lat i umiem jest dzięki!!!!!
jajja - 2013-05-02
1 raz ćwiczwe są różniece:)
jajja - 2013-05-02
no to zaczynamy !
jajja - 2013-05-01
dzisaj próbuje ja ćwiczyłam dwa razy innę ćwiczenia prazez 4-7 dni i mi nie wyszło mozę do mi wuyjedzie
snikersina - 2013-04-24
kochani.. ostrzegam was tylko że musicie się rozgrzewać ! bez tego możecie mieć poważne problemy, a nawet wylądować w szpitalu !!wszystkim życzę powodzenia i jeszcze tylko dodam że ćwiczenia te powinno się wykonywać przynajmniej 30 min.. są bardzo skuteczne ! powodzenia :*
Tuńczyk :3 - 2013-04-22
Zigitrn - Kto wie! Może każdy, który podejmie się tych ćwiczeń taki zrobi :3?
zuza - 2013-04-12
Zaczęłam już teraz podchodzę do
trzeciego punktu
kasiak901 - 2013-03-23
Od dziś zaczynam! Oby się udało... ;)
zigitrn - 2013-03-21
I tak nikt nie zrobi takiego jak van dame
lisaraf12 - 2013-03-18
Cóż, jeżeli nie teraz, kiedy mam 13 lat to kiedy? Od dziś zaczynam i mam nadzieję, że szybko się nie zniechęcę, bo mam zdecydowanie słomiany zapał do planów, których nie da się zrealizować za jednym zamachem. Życzę powodzenia i braku kontuzji innym ''szpagaciarkom" ;)
Lenia - 2013-02-18
Super są te ćwiczenia kiedyś je robiłam i wyszedł mi szpagat i po 1 tygodniu ćwiczeń umiem z powrotem ..
anja - 2013-01-29
a ten szpagat to wszesz czy wzdłuż ? xD
Feftak - 2013-01-28
Dzisiaj jest moj 1dzien tych cwiczen i juz czuje efekty! to cos wspanialego
Weronika ;***** - 2013-01-15
Ta Porada Jest Genialna !!!!!!!!! Przez Całe moje 14 Lat NIENAWIDZIŁAM W-F. Po Miesiącu Tych Ćwiczeń Umiem Szpagat ;DDDD Dziękuję I Pozdrawiam !!
jerzy - 2012-11-22
Nie wiem kto pisze te artykuły o sporcie, ale są całkowicie bzdurne. Popieram @am, mięśniom trzeba dać odpocząć. Przy zakwasach faktycznie pomaga rozciąganie, ale DELIKATNE! Nie ma co pogłębiać powstałych już mikrourazów. Codzienny trening bez wcześniejszego przygotowania może zaszkodzić.
Nie dość, że w tekstach roi się od błędów merytorycznych (vide artykuł na temat pożądanej długości ćwiczeń), to na dodatek widać, że autor był na bakier z lekcjami polskiego już w podstawówce. Toż tego się nie da czytać! Rozumiem, że płacą od znaku, ale trzeba trzymać poziom. I nie pisać bez podstawowego przygotowania merytorycznego. Aż zęby bolą od patrzenia.
anrobek2 - 2012-09-05
miałam 4 lata i już umiałam szpagat....dziś mam 3o i też bez problemu zrobię....nawet w 9 miesiącuciąży z moim synkiem robiłam...ważąc wtedy 90 kilogramów...;p
Radek , :) - 2012-08-08
Jest Git Majonez . Kiedyś w weku 9 lat ( Mam 11 lat ) Umiałem szpagat . No ale nie ćwiczyłem już ponad roku .
Natomiast nadal się rozciągam dla tego mam nadzieję że niedługo znów będę umiał zrobić szpagat ;D Dzieki wielkie . ;p
am - 2012-07-26
BEZ URAZY KAZDY MIESIEN I SCIEGNO POWINNO SIE DAC 1 DZIEN ODPOCZYNKU NA RAGANERACJE JA ROBIE JUZ WIEKI SZPAGAT A MAM 40 LAT I POLECAM NA POCZATKU DOBRA ROZGRZEWKE A POTEM CWICZYC ROZCIAGANIE OCZYWISCIE POLECAM PRZEDEWSZYSTKIM SPOKOJ PRZY OTWARTEJ PRZESTRZENI LUB W POKOJU PRZY OTWARTYM OKNIE CWICZYC I CO 3 GODZINY POWTARZC cwiczenia JAK MACIE NA TO CZAS PAMIETAJCIE O DNIU PRZERWY !!! NIE SLUCHAJCIE BZDUR I NIE MYSL O CZSIE I JAK BEDZIESZ SIE BAL TO SKURCZASZ SCIEGNA. NA LUZIE PODCHODZ DO CWICZEN I PAMIETAJ O ODDYCHANIU WCZUJ SIE W SCIEGNA KTORE ROZCIAGASZ DOTLEN JE. BEZ PRZESADY NAJWAZNIEJSZE JEST BEZPIECZENSTWO NIE JEST SZTUKA DOJSC DO SZPAGATU TYLKO ROBIC JE Z GLOWA BEZ KONTUZJI POZNIEJ ZROZUMIESZ O CO MI CHODZILO POWOLI A DO CELU A NIE NA CZAS JAK NAJSZYBCIEJ JE ZROBIC JE3ST DUZO CWICZEN KUP SOBIE KSIAZKE PT.ROZCIAGANIE ODPREZONE PO TEJ KSIAZSCE MOJ UCZEN ZROBIL SZPAGAT BEZ BZDUR (CODZIENNIE CWICZ) I DOSZEDL BEZ KONTUZJI SZYBKO naprawde Dawajcie odpoczynek na regeneracje miesniom i sciegnom pozdrawiam
Wiki - 2012-05-08
Dziękuję za porady. Właśnie zaczęłam ćwiczyć i nie moge się doczekać efektu.
oliwka - 2012-04-24
mam gdzieś tak 33 cm by mi się udał : )
jak przyjdę ze szkoły o 12.25 to będę się uczyła , uczę się już stać na rekach i tańczę bregdens :] a Mam 12 Lat Już 1 Maja . nauczę Się Szpagatu . :)
gosia - 2012-04-18
Dzięki, musze się nauczyć do szkoły.. :)
tadzia - 2012-04-11
jaki żal z tej Kasa
poczatkujacy wojownik - 2012-04-09
ten bol jest tego wart po 25 dniach szpagat mi wyszedl
Karolina - 2012-04-01
Mi nawet wychodzi boli ale ten ból jest warty...
kama242 - 2012-03-29
ja prawie umiem tylko zostało mi jakby to nazwać tak usiąść ;)
kama242 - 2012-03-28
polecam wszystkim tylko trzeba durzo cierpliwości ;)
Kasa - 2012-03-26
a ja umiem szpagat damski,męski ,gwiazdę i stanie na rękach moja nauczycielka się wkuża bo nie mam czasu na naukę bo cały tydzień mam zajęty chodze na tańce , basen , akrobatyke , hip-hop ale to bardziej rozciąganie , na siatke i angielski i co zatkało kakao ale najbardziej lubie tańce chodze do aksela mam 10 lat chodze do 3 klasy i to z synem anny niedzielskiej właścicielki aksela ha ha i co???????
pyska - 2012-03-09
naprawdę działaaa
lilka465 - 2012-03-03
Te ćwiczenia naprawdę działają dziękuję serdecznie! :*:*
aga - 2012-02-29
potrafię wykonać wszystkie te ćwiczenia bez większego wysiłku, ale szpagatu i tak nie umiem zrobić. Może jakieś techniki jak się do niego zabrać? ;)
Kiniaaaa - 2012-01-24
natalila1 wszystko jest wykonalne ja dzięki tym ćwiczenią nauczyłam się szpagatu w jeden dzien

Przy czym nagi mi rozdzierało i się uparłam potem się przez przypadek rozjechałam :P
wojtek1421 - 2012-01-22
dla mnie wykonalne było tylko ćw. 3, a przy pierwszym myslałem, że mnie rozedrze na sztrzępy
Mankaa - 2012-01-22
o boże jak ja bym chiała się nauczyć robić szpagat. ale zawsze jak się za to biorę to poćwiczę 4-5 dni i jakoś tak przestaje:)
Brutal - 2012-01-20
Albo mi sie zdaje albo te ćwiczenia mają parę defektów, kilka mi sie przytrafiło :
Ogólnie nie jestem rozciągnięty za bardzo, przy pierwszym ćwiczeniu, gdy dotykam głową kolan ( oczywiście musiałem sobie pomóc rękami, żeby się udało) poczułem jakieś dziwne uczucie jakby lodowaciała mi noga od kolana w dół, więc uderzyłem w palucha i poczułem mrowienie, jakbym nie miał juz w nim krwi, to było dziwne. W ćwiczeniu drugim wszystko elegancko robię skłon no kolana i nagle zaczyna mnie nawalać w biodrze ze zgiętą nogą, jakby mi kość uciekła, musiałem wstać i poczekać z minute aż ból ustanie. W trzecim ćwiczeniu raczej nie było nic takiego mocnego jak w poprzednich, ale napisane jest, że ma boleć lewa noga, mnie nawalały obie.

Nie wiem czy to normalne, a nie jestem w podeszłym wieku, nawet 20 nie mam.
daruncia - 2012-01-18
Może sie nauczę !!!
natalila1 - 2012-01-14

Eyy a co zrobić to zadanie: Siądź na ziemi, nogi zegnij w kolanach, połóż płasko na boki na podłodze. Stopy złącz ze sobą. Delikatnie naciskaj rękami na kolana dopychając je do podłogi. Naciśnij tak, aby poczuć lekki ból, przytrzymaj 30 sekund po czym puść. Powtórz ćwiczenie 3 razy. Pamiętaj, że stopy powinny się stykać a pięty powinny być jak najbliżej twojego ciała.bo to jest chyba niewykonalne (niew) ????....SOS SOS SOS SOS SOS SOS pisac!!!

natalila1 - 2012-01-14
Zadanie Siądź na ziemi, nogi zegnij w kolanach, połóż płasko na boki na podłodze. Stopy złącz ze sobą. Delikatnie naciskaj rękami na kolana dopychając je do podłogi. Naciśnij tak, aby poczuć lekki ból, przytrzymaj 30 sekund po czym puść. Powtórz ćwiczenie 3 razy. Pamiętaj, że stopy powinny się stykać a pięty powinny być jak najbliżej twojego ciała. To jest niewykonalne ja tego nie umiem
zwierz - 2012-01-14
ja nie umię szpagatu
mażoretka - 2012-01-05
Jestem mażoretką i bardzo chciałabym dołączyć do starszej grupy czyli cheelliderków a nie umiem do końca szpagatu ćwiczę już dobry rok i nie mogę zrobić.Ale muszę się przyznać,że nie robię tego systematycznie i jak mam zawasy zniechęca mnie to.Brakuje mi 5 cm a nadal nie mogę zrobić.Teraz ćwiczę ćwiczę i nic.Straszne zakwasy mam po tym i teraz tak mnie boli,że mam nadzieję, że tylko kontuzji nie będzie.
Thod - 2011-12-16
Daruśka ćwicz lepiej powyższy zestaw, bo istnieje hipotetyczna możliwość otwarcia się na energie okultystyczne podczas praktykowania jogi. Efekty będą takie same.
rara - 2011-11-29
a ja mam 12 lat i umiem szpagat, a nie umiem dotknąć nosem podłogi jak siedzę w rozkroku.
Daruśka - 2011-11-13
Czy jak będę co dzień ćwiczyć yoge po 30 minut to nauczę się robić szpagat w miesiąc(mam 12 lat)
Karolajna - 2011-11-06
Ktorego szpagatu się nauczę? Męskiego czy damskiego? ;d
proooszę o odp. na albo na maila: gurolcia12@wp.pl
thnx ;d
Djabełek - 2011-11-04
Ja zaczynam naukę dzisiaj . Ale jestem ciekawa czy to pomorze jak ktoś znajdzie coś lepszego to niech napisze ,bo hodze do klasy sportowej i pani kazała nam się nauczyć
doma - 2011-10-20
umiem męski i ucze sie damskiego
basia - 2011-10-14
ja mam 13 lat szpagat chcę umieć ale ciągle zapominam się rozciągać
Malinowaa98 - 2011-09-28

Ktoś pytał co to szpagat damski a co to szpagat męski....hmmm..... nie wiem jk to wytłumaczyć...Damski:

Jedna noga z przodu, a druga z tyłu.Męski:

Obie nogi z boków (jedna na jedym, a druga na drugim)W obu szpagatach (jak można sie domyśleć) siedzi sie na podłodze ;DTu są zdjęcia:

SZPAGAT DAMSKI:

http://iv.pl/images/89202306361562180083.png

SZPAGAT MĘSKI:

http://iv.pl/images/03382057201419590754.png

PSIARA - 2011-09-18
A którego szpagatu się nauczę? I co to szpagat damski a co to męski?
Sandiii - 2011-09-05
ja czynam nauke od dzis ;) cwiczylam juz wczesniej troszke do tego ale zobaczymy co to bd;) trzymajcie kciuki
izka - 2011-09-03
ja sie ucze
Malinowaa98 - 2011-08-19
Ja mam 13 lat i szpagat umiem ;)
Ale tylko damski...
Planuje nauczyć się jeszcze męskiego, ale jakoś mi to nie idziee ;(
Malina - 2011-08-19
Ja ćwiczę rozciąganie od 1 sierpnia codziennie z małymi (co kilka dni) przerwami (najczęściej 1 albo 2 dni odpoczynku mięśni) i jestem bardzo zadowolona z tymczasowego efektu. Jeszcze może 2 tygodnie (albo mniej) i zrobię szpagat, bo na razie jeszcze trochę mi brakuje, ale jak na mnie (nigdy nie byłam wyjątkowo elastyczna i nie ćwiczyłam szpagatów, ale też nie miałam problemów ze skłonami, i po kilku ćwiczeniach moje mięśnie szybko się rozciągają. Niestety ćwiczenia do szpagatu należą do bardzo żmudnych, monotonnych i trochę ;) bolących ćwiczeń, więc trzeba się z tym liczyć. Ale na efekt trzeba sobie zapracować :)
addie - 2011-08-18
regularnie czyli...? codziennie czy np co dwa dni?
kama - 2011-08-16
Ja mam 13 lat i umiem wszystkie 3 szpagaty.. Czasem nawet bez rozciągania ;p
marta - 2011-08-10
ja umiem szpagat po 5 minutach rozciągań , a mam 15 lat . nie jestem gimnastyczką , ani nic podobnego . nie ćwiczę codziennie , raz na miesiąc , jak mi się zachce , 5 minut i umiem .
Anka - 2011-08-09
Ja mam 12 lat i szpagat prawie umiem:)
Kicia - 2011-08-04
Ja mam 12 lat i umiem zrobić gwiazdę, salto i wiele innych ćwiczeń, ale mam trudność ze zrobieniem szpagatu ;/ Już przy pierwszym ćwiczeniu nie mogłam dać rady... Jak Wy to robicie??
szpagatomanka - 2011-07-28
super cwiczenia
Martix33 - 2011-07-05
A ty jak się uczyłas to ile razy w 1 dniu robiłas ten zestaw ćwiczeń ???
Odp. pliss...
kikapunczjon - 2011-06-22
ja umiem zrobic oba a cwiczyłem z tym zestawem zaledwie 3 tygodnie to działa jupii!!!!
xcd - 2011-06-19
jestem facetem ćwiczę 2 miesiące już umie szpagat damski
Edys - 2011-06-17

Wszystcy co widze że mają do około 16 lat itp, ja mam 21 i zaczynam ćwiczyć, jestem sztywny jak kłoda, młodszym jest o wiele łatwiej to wykonać, sam wykonywałem w wieku 9-12 bez problemu, cóż jak mi sie uda zrobić to dam znać że metoda działa, bo akurat enegrii i determinacji mi nie brakuje, tylko że nie mam nawet zakwasów ani dużego bólu a wszystko robie jak jest napisane.

progesti - 2011-06-17

A ja ćwiczę już któryś dzień z tym zestawem. Jak się uda to dam znać! Brakuje sporo jakieś 30 centów, no ale w kieeedyś się uda!

Pozdrawiam i wytrwalości wszystkim!

dżeju - 2011-06-15
Niestety, niewykonalne dla mnie. To nieprawda, że każdy może to wykonać. Ja nie.
Szczypior :P - 2011-06-13
Mam 12. Dziewczyna, rzecz jasna. Chce się nauczyć szpagatu, ale tak jakoś zapału nie mam. :D Ja mam nadzieję ze te ćwiczonka coś mi dadzą.
Trzeba brać się do roboty! Szpagat się sam nie zrobi! :D
Idefix - 2011-06-09
Myślałem że mi nogi uduocy jak dzisiaj zaczołem ćwiczyć pierwszy raz , ale czuje że jestem na dobrej drodze , gorzej będzie jutro.... Mam zamiar ćwiczyć codziennie i oddupcyć piękny szpagat za jakieś 2 miechy :D
Nika - 2011-05-24
ja to już przeczwiczyłam ale dopiero pierwszy ra :):)!!! ale będe czwiczyć codziennie :):D***
Wii.=] - 2011-05-24
N początku wykonywałam takie same ćwiczenia .. Pomagają !
Teraz już nawet bez rozciągania robię szpagat . =]
Ollq - 2011-05-21
Zrobiłam te ćwiczenia, ale larpiew zrobiłam małą rozgrzewkę ; ) to z tym dotknięciem nosem kolana było dla mnie łatwe bo to zrobiłam na w-f. Nie czuję się wyczerpana. Czuje, że jutro nie będę mogła się ruszać ale trzeba walczyć hehe ^^. Mam 11 lat i mam nadzieje, że dam rade.
marti - 2011-05-16
mam 10 lat ćwiczę pierwszy dzień przed chwilą zaczęłam i umiem bardziej się rozszerzyć bede pisać codziennie moje postępy
Elastikpanna xD - 2011-05-02
Wiesz fajnie mam nadzieje że mi pomoże a tak w ogóle nie to żebym się czepiała ale krok.7 mogłaś dać jako krok.1
Malinaa - 2011-05-02
Szczerze mówiąc te ćwiczenia są wyczerpujące ale bardzo skuteczne jestem cheerleaderka i musiałam ćwiczyć aby zrobić szpagat a te ćwiczenia bardzo mi pomogły..;D dziękuję ..
qwaszx - 2011-05-02
wow
Hannu$ - 2011-04-18
Extra ćwiczia choć miałam problem z 1 i zaczełąm robić kolejne..! a na konieć udoło mi się wytrzymac 14 sekund w 1..!;[
isa - 2011-04-17
Trudno wytrzymać te 30s w pierwszym kroku. Strasznie boli...
mika33 - 2011-04-12
Ja umiem szpagat i ja się nie uczyłam tylko już siadłam bez ćwiczeń
Mikitejla - 2011-04-10
Spróbuje robić te ćwiczenia. Jak mi się uda zrobić szpagat to napiszę !!!

Dzięki Majka za radę ;)

PS. Te ćwiczenia lepiej robić rano niż wieczorem, szybciej się uda =D
Scanerian - 2011-04-09
powiem tak ja mam lat 17 i jestem bardzo zaskoczony bo w dniu 18 zrobiłem szpagacik:)
Majka - 2011-04-03
Super ćwiczenia, ale znam jeszcze kilka innych i po jednym treningu zamieszczonych tutaj ćwiczeń , do mojego szpagatu brakuje 10 cm. czyli 15 cm. mniej niż wcześniej ! Dziękuje. A - i radzę się zrobić rozgrzewkę przed ćwiczeniami.
aduss - 2011-03-30
chciałam wam powiedziec ze w 27 dni dzieki tym cwiczeniom nauczylam sie szpagatiu
roksi - 2011-03-28
Ale beznadzieja!Niby jak mam zrobić te ćwiczenia???

Ciekawe porady

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...

Jak napisać dobre CV?

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub