Jakie są objawy cukrzycy typu 2? strona 1 z 8

Cukrzyca typu 2 jest najczęściej spotykaną formą cukrzycy i występuje aż u 90% chorych. Szacuje się, że połowa chorych na cukrzycę nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego tak ważne jest poznanie objawów tej choroby i udanie się do lekarza w przypadku podejrzenia słuszności swojej diagnozy.
Jakie są objawy cukrzycy typu 2?
Udostępnij na FB
1
cukrzyca - objaw 1

Nadmierne pragnienie


Ponieważ nadmiar cukru odkłada się w krwiobiegu, pochłania dużą ilość wody. Sprawia to, że chce ci się pić. Pijesz więc więcej i częściej korzystasz z ubikacji.

2
cukrzyca - objaw 2

Zwiększony apetyt


Niedobór insuliny sprawia, że cukier nie może być poddany metabolizmowi i przekształcony na energię. Skutkiem tego jest zmęczenie mięśni i niewystarczająca ilość energii dla prawidłowej pracy narządów wewnętrznych. To prowadzi do zwiększonego apetytu.

3
cukrzyca - objaw 3

Spadek masy ciała


Mimo iż jesz więcej, żeby zaspokoić swój rosnący apetyt, zaczynasz chudnąć. Organizm pozbawiony zdolności metabolizowania glukozy używa innego „paliwa”, zgromadzonego w tkance tłuszczowej i mięśniowej. Prowadzi to do ubytku kalorii i spadku masy ciała. Niezmetabolizowana glukoza jest natomiast wydalana wraz z moczem.

4
cukrzyca - objaw 4

Zmęczenie


Ponieważ twoje komórki są pozbawione cukru, możesz czuć zmęczenie i rozdrażnienie.

5
cukrzyca - objaw 5

Niewyraźne widzenie


Jeśli poziom cukru we krwi jest zbyt duży, może dojść do wysuszenia oka. Prowadzi to do problemów z wyraźnym widzeniem.

6
cukrzyca - objaw 6

Częste infekcje


Cukrzyca typu 2 upośledza zdolność łatwego gojenia się ran i zmniejsza podatność na różnego rodzaju infekcje.

7
cukrzyca - objaw 7

Ciemnienie skóry


U niektórych chorych na cukrzycę typu 2 w załamaniach skóry (najczęściej pod pachami) mogą się pojawić ciemne, aksamitne plamy. Może to być objaw odporności na insulinę.

  • Komentarze Tipy.pl (7)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Eryk - 2015-05-21
Najlepszą dietą na cukrzyce typu II jest chyba woda. Od listopada 2014 poziom glukozy wzrósł z 126 do 250 mg/dl na czczo.
Exer - 2015-05-21
Jeśli ktoś naprawdę dba o swoje zdrowie to już za 20 PLN może kupić zestaw startowy glukometru z 10 paskami testowymi i sprawdzić czy niema zachwiań cukru i nie potrzeba żadnych badań krwi które wcale mogą nie wykryć wczesnych objawów cukrzycy.
kuzynka - 2015-05-21
Co czeka mojego kuzyna który nie leczy cukrzycy od 7 lat,jest tak chudy że kości prześwitują,ciągle śpi,przez pierwsze lata był leczony,póżniej odechciało mu się,i ma wszystko gdzieś.Namawiałam,tłumaczyłam,twierdzi że jest zdrowy,moja córka 13 lat więcej waży niż on 23 lata,
ram - 2015-05-21
chyba zwiększa podatność na infekcje...
CUKRZYK - 2015-05-21
Powodem tak dużej ilości chorych (nie tylko na cukrzycę) jest prozaiczny. Lekarze nie chcą wysyłać na badania profilaktyczne. Jak poprosisz o badanie krwi + badanie cholesterolu, prób wątrobowych od razu pada pytanie po co nam takie badanie. Na słowa że to profilaktyka (co rok) pada stwierdzenie że jak nie ma żadnych objawów to nie trzeba robić. A gdy już coś wykryją, to standardowe pytanie "dla czego pan/ni tak długo zwlekała".
aka - 2015-05-21
Ależ to nie prawda. Mam od lat cukrzyce 2, wcale nie mam pragnienia, ani łaknienia ( to jest przy cukrzycy 1), nie chudnę (tez chudnie się przy cukrzycy 1) wręcz przeciwnie mimo ruchu i skromnych posiłków, utrzymuję wysoka masę ciała.
słodycz - 2015-05-21
Nie do końca u cukrzyków występują te objawy - jestem cukrzykiem od 10 lat i żaden z tych objawów u mnie nie wystąpił. Mam tylko wysoki poziom cukru we krwi, jestem mocno pulchniutka i zmęczona bywam, ale nie permanentnie, więc potencjalni cukrzycy, uwaga, badajcie się i kontrolujcie poziom glukozy
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub