Jak przyciąć kartę SIM do microSIM? strona 1 z 7

Dla takich urządzeń jak iPad czy iPhone wymagana jest nowa karta SIM - microSIM. Możesz kupić nową kartę lub ją przyciąć u swojego operatora za około 30 zł. Może to nieduże pieniądze, jednak i tak nie warto ich wyrzucać w błoto skoro kartę można podciąć samemu w domu. Nie jest to takie trudne. Tradycyjna karta SIM ma wymiary 15 x 25mm zaś microSIM zaledwie 12 x 15mm. Są to wymiary aktywnej części normalnej karty SIM.
Jak przyciąć kartę SIM do microSIM?
Udostępnij na FB
Wskazówki
  • Szybszym i łatwiejszym sposobem przycięcia karty SIM do micoSIM jest użycie specjalnej wycinarki kart microSIM. Wycinarkę taką kupisz na przykład tutaj.
1
Szablon do MicroSIM
Na obrazku obok znajdziesz szablon do przycięcia karty SIM do MicroSIM.
2
Przycinanie karty sim do iPhone 1
Powyżej jest zdjęcie karty SIM i MicroSIM. Jak widzisz bardzo się różnią na pierwszy rzut oka jednak ważne są wyłącznie styki, które są takie same u obu kart. Jeśli zatem obetniemy nadmiar karty SIM, to będzie ona identyczna jak MicroSIM (musimy jednak zrobić to ostrożnie).
3
Przycinanie karty sim do iPhone 2
Przyłóż do siebie obie karty tak, aby styki się pokrywały. Weź duży i ostry nóż i delikatnie dociśnij go wzdłuż krawędzi.
4
Przycinanie karty sim do iPhone 3
Teraz przetnij kartę wzdłuż nacięcia. Połóż kartę MicroSIM na SIM i upewnij się, że środkowe linie styków się pokrywają.
5
Przycinanie karty sim do iPhone 4
Obróć SIM i MicroSIM o 180 stopni, wyrównaj dolne krawędzie, zrób nacięcie nożem i przetnij nożyczkami.
6
Przycinanie karty sim do iPhone 5
Karta SIM powinna być teraz takiej samej długości jak MicroSIM - jesteś zatem już w połowie pracy. Połóż kartę MicroSIM na SIM tak, aby styki się ze sobą pokrywały.
7
Przycinanie karty sim do iPhone 6
Zrób nacięcie nożem, potem przetnij nożyczkami. Karta SIM prawie gotowa.
8
Przycinanie karty sim do iPhone 7
Podetnij ostatni bok. Teraz pozostał ci tylko róg.
9
Przycinanie karty sim do iPhone 8
Odetnij róg karty SIM. Możesz to zrobić nożem - cięcie powinno być równe i gładkie.
10
Przycinanie karty sim do iPhone 9
Karta jest prawie gotowa na włożenie jej do iPad'a czy iPhone. Jak widzisz, trzeba jej jeszcze nieco zaokrąglić rogi. Za pomocą ostrego noża delikatnie je odetnij - nie za dużo!
11
Przycinanie karty sim do iPhone 10
Możesz kartę położyć na szufladkę i wsunąć do środka. Gotowe!
Wskazówki
  • Szybszym i łatwiejszym sposobem przycięcia karty SIM do micoSIM jest użycie specjalnej wycinarki kart microSIM. Wycinarkę taką kupisz na przykład tutaj.
  • Komentarze Tipy.pl (30)

Nie będzie widoczny na stronie
 
kasiarz - 2016-06-01
Pomimo zerowych zdolności manualnych właśnie skończyłem przycinać kartę. Co zaskakujące nadal działa.
Maciej - 2016-05-09
Ja miałem z innego startera po starym SIMie, formę dużego SIMa, i w nim w środku był micro sim. Wyjąłem micro sim z formy, pozostał w nim otwór po karcie SIM. Przyłożyłem formę do naszej dużej karty do przycięcia, wziąłem cienkopis, może być też cienki mazak do płyt CD, i obrysowałem kontur otworu wzdłuż którego ma być zrobione cięcie.
Nożyk do tapet dobrze mieć z zatrzaskiem ostrza, bo wtedy łatwiej powinno pójść cięcie, gdy zablokujemy ostrze, i jego zakończeniem przyłożymy mocno wzdłuż krawędzi aby uczynić wyżłobienie do ew. późniejszego przecięcia nożyczkami, tak aby miały swój prosty tor potem w trakcie cięcia, bo samym nożykiem nie musi się udać.
gośka 524 - 2015-12-08
Tak a co jesli po jakims czasie bede chciala badz musiala wrocic do telefomu z normalna karta sim ktora nie bedzie pasowac bo bedzie za mala? Dla mnie to jest dziwny wymysl producentow tych smartfonow. Po co tak udziwniac .
dziurb - 2015-07-20
takie chińskie przycinarki są po 8 zł ...
Tina - 2015-06-19
Wydrukowałam szablon, przykleiłam taśmą klejącą jednostronną od spodu szkicu, bardzo dokładnie, pod światło kartę sim i cięłam nożykiem po szablonie. Tylko trzeba mocno trzymać linijkę, aby się nie ześlizgnęła, najlepiej trzymać na karcie, a nie na zewnątrz. Wyszło idealnie.
thunder - 2015-05-18
Model Karta nano-SIM Karta micro-SIM Karta SIM
iPhone 6 Plus ✓
iPhone 6 ✓
iPhone 5s ✓
iPhone 5c ✓
iPhone 5 ✓
iPhone 4s ✓
iPhone 4 ✓
iPhone 3GS ✓
iPhone 3 ✓
iPhone ✓
thunder - 2015-05-18
Model Karta nano-SIM Karta micro-SIM Karta SIM
iPhone 6 Plus ✓
iPhone 6 ✓
iPhone 5s ✓
iPhone 5c ✓
iPhone 5 ✓
iPhone 4s ✓
iPhone 4 ✓
iPhone 3GS ✓
iPhone 3 ✓
iPhone ✓
jak widać iPhone 4/4s są używane karty micro-SIM więc najpierw się czyta a potem wypowiada
qwasx - 2014-12-22
każdy operator powinien sprzedawać karty SIM w 3 wersjach a nie łaskawie przytnie za 30 zł . Powinno składać protesty do odpowiedniego urzędu jeśli nie udostępni to karać wysokimi karami .
bubu - 2014-09-17
gilotyna do cięcia kafelek bardzo ładnie wychodzi.
jan - 2014-09-16
Pierwsze zdanie poradnika :"Dla takich urządzeń jak iPad czy iPhone wymagana jest nowa karta SIM - microSIM". - Proponuję się podszkolić - iPad i iPhone obsługuje nanoSIM :)
on - 2014-09-16
co za laik pisał ten artykuł? są na rynku przycinarki do kart sim!!! za 5zł można taka kupić!!!
olo - 2014-09-16
stać was na telefony po 800zł wzwyż ale 20zł szkoda iść do operatora żeby wymienić
Grzegorz - 2014-09-16
Zdjęcie numer 13. Na zdjęciu widać części mebli kuchennych,gdzie znajduje się zlew.
Komentarz; A teraz otwórz dolne drzwiczki i pozbądź się kłopotu.
PS; Nie zapomnij iść do łazienki zabandażować palców.
G30 - 2014-09-16
Ja na Orange mam już zaznaczone jak wyciąć Kartę micro nawet mi się już zrobiło micro i teraz mam problem muszę ową kartę taśmą przylepiać żeby mi pasowała do komórki.
luka - 2014-09-16
Jak kogoś stać na telefon za 600 zł i więcej to stać go na 10 zł na przycięcie. Głupi artykuł.
mgsk - 2014-09-16
Kartę przycięłam za 5 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bawić się nie warto.
pllay - 2014-09-16
w play wymieniają bezpłatnie na nową karte
ślusarek - 2014-09-16
Przyłożyłem małą do dużej, zamocowałem w imadle i dalej pilnikiem potraktowałem. Na końcu wygładziłem i nie działa :(
joten52 - 2014-09-16
Te karty są tak miękkie,że dobrze naostrzonym nożem mocno przyciskając przecinasz ją. Robiłem to sam, więc wiem. To jest proste jeśli macie gniazdo z dociskiem, zawsze się poprzesuwa, żeby grało. Jednak uważajcie na precyzję, kiedy wkładacie do gniazd zatrzaskowych. Może być tak, że karta zaskoczy anie będzie miała kontaktu. Albo wcale nie chce zaskoczyć. Duże karty są wykonane niechlujnie i nierówno. Tak więc nie patrzcie zbyt bezmyślnie na ten szablon, a tnijcie symetrycznie wkoło pól aktywnych. Lepiej wyciąć większą i oszlifować na papierze ściernym (120). To łatwo idzie. Tylko te duże karty co już mają mikro naciętą, są dokładne.
Zonk - 2014-09-16
Twój poradnik może i komuś się przydał, ale...Karty z Play są z większym chipem więc pozamiatane takie wycinanie. Poza tym, kartę z Plus'a jak przycinałem to nożyczki się nie nadają do tego kompletnie. Jak ja to zrobiłem- zachowam dla siebie. Było to bardziej precyzyjne i mniej ryzykowne niż twoja metoda.
kicak - 2014-09-15
leptoptelis: wyobraź sobie że autor wie co pisze, bo karte nano sim posiadają iphony 5 i nowsze - mikro simy były montowane w iphone 4 oraz 4s. Więc, może pisząc artykuł opierał się na iphone 4 bądź 4s?. Pozdrawiam
leptoptelis - 2014-06-30
30 złotych to trzeba zapłacić za wydanie duplikatu karty SIM (czyli nowej karty) i jeśli ktoś ma imiennie zarejestrowaną kartę to można to zrobić od ręki w punkcie sprzedaży swojego operatora, a przyciąć to można już za 5zł w pierwszym z brzegu serwisie handlującym i naprawiającym telefony komórkowe. Robi się to takąspecjalną gilotynką do kart SIM. Kupić taką filotynke można już od 10 zł w interncie ale jak ktoś na do przycięcia jedną kartę to się po prostu nie kalkuluje. NIe trzeba się chrzanić z linijką ołówkiem i nożykiem i ryzykować uszkodzenia karty. Przy czym jeśli nuz mówimy i iPhonie to tam trzeba przyciąć do rozmiaru nano SIM a nie micro SIM. Jak zwylke autor artykułu nie wie o czym pisze.
Seba - 2014-06-01
to je się zastanawiałem czy można odciąć ten kawałek tego "mikrochipa" przechodze z orange na pley i mam już nowy telefon bez simloka jak tp pley.
Ale przejdzie mój numer dopiero za miesiąc i już bym chciał używać nowego fona.
nie chciałem ryzykować by później prze miesiąc nie być bez telefonu. Jednak widzę ze tu też poszło po tym złotku więc wygląda na to że można.
verso - 2014-01-09
Wielkie dzięki! Udało się przyciąć, korzystając z twojego poradnika i innej karty micro sim. Było dużo stresu ale wszystko działa bez żadnych problemów. Jeszcze raz dzięki :)
sylv - 2013-12-12
A ja obcięłam po swojemu bez żadnych instrukcji. Jedyne ułatwienie to takie, że miałam inną kartę micro sim i się wzorowałam na niej. Nie bójcie się, że nie będzie działać. Jeśli nie obetniecie tego złotego pola to będzie działać.
Bodzio - 2013-09-06
A jak bym przyciął kartę, bo zamierzam kupić sobie Xperie Z. A po jakimś czasie, za 2-3 lata jak bym chciał zmienić smartphone na zwykły telefon to operator zrobił by mi duplikat karty w pełnym rozmiarze?
miho - 2013-08-19
3 minuty zajęło mi przycięcie karty "na oko" ostrym nożykiem do regipsów.
julka - 2013-06-03
o właśnie złamałam 14 kart !!!!!!!!!!!!!!!!
mogłam zapłacić te 30-40 zł !!!!!!!!!!!!!!!
karta problem - 2012-12-25
Ja przyciałem karte wg szablonu, który był w internecie, karta wyglądała identycznie jak oryginalna micro-sim, lecz niestety utkneła w telefonie (Nokia Lumia 610), gdy chcę spróbować wyjąć normalnym sposobem, tzn naciskam na nią to słysze kliknięcie, lecz karta nie wychodzi.
Macie moze pomysł jak ją wyjąć bez uszkodzenia telefonu ? Ewentualnie ile by kosztowała wizyta w serwisie ?
Barti002 - 2012-12-25
"Przyłóż do siebie dwie karty" Gdybym miał Micro Sim, to po co by mi była potrzebna druga -.- :D
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub