Jak stworzyć napis 3D na ścianę?

Napis na ścianę w 3 – D stanowi niebanalną ozdobę każdego pokoju. Zawsze chciałeś mieć swoje imię na ścianie, jak z katalogów? Teraz masz szansę dowiedzieć się jak tego dokonać. Wbrew pozorom nie jest to bardzo skomplikowane i nie wymaga dużego wysiłku. Być może na początku pojawią się trudności, ale efekt jest zaskakujący, dlatego warto spróbować. Poniżej znajdziesz wskazówki, które rozwieją wszystkie twoje wątpliwości. Powodzenia!
Jak stworzyć napis 3D na ścianę?
Rzeczy, których potrzebujesz:
żyletka lub nożyk biurowy, farby plakatowe, 2 szpilki do tablicy korkowej, wstążka / super glue (jak najmocniejszy, taki jaki używa się do prac murarskich), styropian, ołówek.
1
Na początku wybierz sobie jaki chcesz mieć napis, np: "bon appetit".
Na początek przyszykuj styropian, potem dokładnie napisz na nim ołówkiem "bon appetit". Jeśli nie masz ładnego pisma to zrób napis w programie graficznym a następnie go wydrukuj. Teraz uważnie odetnij żyletką kontury (nie zapomnij, że to ma być jedna całość, a nie każda litera odcięta oddzielnie, przyjrzyj się obrazku z lewej strony) .
2
Po wycięciu pokoloruj całość farbami plakatowymi, odczekaj aż wyschnie i znów pokoloruj kolejną warstwę (postaraj się, aby nie było białych plam czy widocznego styropianu) i odczekaj aż wyschnie (jeżeli dalej będzie nie równo, to daj więcej warstw.)
3
Teraz, aby przywiesić napis na ścianie możesz:
a) Wziąć napis, przyszpilić do jego końców kawałek wstążki a następnie powiesić na ścianie.
b) Odwrócić napis na drugą stronę i posmarować w kilku miejscach "SUPER GLUE". Następnie przyłożyć do ściany i docisnąć na kilka minut, aż się dobrze przyklei.
Udostępnij na FB
  • Komentarze Tipy.pl (4)

Nie będzie widoczny na stronie
 
angelikaprzepiorkowska - 2015-08-06
Boję się, że taki styropianowy napis zjedzą moje koty, które jak wyczują, że jest to świetny materiał do zabawy zniszczą efekt... Napis mi się baaardzo podoba, tym bardziej, że otzrymałam projekt aranżacji mojej sypialni od profesjonalnego biura (swoją drogą polecam: http://project-art.pl) i chciałabym go utrzymać w takim kształcie jak jest.
E - 2015-02-03
kucza21- co to jest stEropian??????? :o:o:o:o:o:o
Kucza21 - 2015-01-20
Proszę autora o wpisanie w google "co się stanie kiedy posmarujemy steropian super glue" a potem pojechać do castoramy i kupić super glue do prac murarskich ;-)
Olaf - 2014-08-18
Jedna wielka ściema. Ten napis na pewno nie jest wycięty ze strypianu ręcznie - to jest inny materiał i cięty przez maszyne. Styropian składa sie z malych kuleczek które sie kruszą - nie wyjdzie tak równo. To jest inny materiał która ma inna nazwę . I jak niby żyletką o prostym brzegu wyciąć takie drobne krzywe linie i to jeszcze wewnątrz ?? A plakatówki wsiakną i nie dadzą takiego równego efektu a juz na pewno nie na styropianie. Bierzecie jakąs fotek z internetu i piszecie cokolwiek byle tylko ludzie klikali
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub