Jak kupić samochód w Anglii? strona 1 z 2

Chcesz kupić używany samochód w Anglii? Nie wiesz jak to zrobić i jakich musisz dopełnić formalności? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci dokonać zakupu samochodu w Anglii.
Jak kupić samochód w Anglii?
1
Dokładnie sprawdź ceny samochodów. W Anglii ceny samochodów są porównywalne jak w Polsce, więc przelicz wszystko dwa razy zanim zdecydujesz się na kupno angielskiego auta.
2
Zastanów się gdzie chcesz kupić auto. Możesz je kupić od prywatnego właściciela, od dilera lub także w salonie samochodowym, gdzie obok nowych samochodów są również używane. Najkorzystniejszy finansowo będzie zakup u prywatnego właściciela, jednak u dilera możesz oczekiwać przynajmniej kilkumiesięcznej gwarancji na wybrany pojazd. W salonach natomiast znajdziesz auta, które nie mają więcej niż 5 lat i posiadają jeszcze pełną gwarancję producenta oraz całą historię serwisowania - masz więc pewność, co kupujesz.
3
Kupując samochód sprawdź jak długo ważny jest jego przegląd. Nigdy nie kupuj samochodu, który ma już nieważny przegląd techniczny.
4
Przed zakupem sprawdź stan techniczny pojazdu. Większość komisów samochodowych oferuje taką usługę gratis. Jeżeli zależy ci na dokładniejszym przeglądzie możesz go również zrobić w komisie, ale już odpłatnie. Cena takiego przeglądu zależy od pojemności silnika.
Udostępnij na FB
5
Ubezpieczenie samochodu musisz wykupić zaraz po kupieniu auta. Nawet, jeżeli stare ubezpieczenie jest jeszcze ważne musisz kupić nowe, gdyż zgodnie z angielskim prawem stare ubezpieczenie traci ważność wraz ze zmianą właściciela.
6
Podatek drogowy podobnie jak przegląd samochodu przechodzi na ciebie ze starego właściciela, musisz się, więc dowiedzieć, kiedy upływa termin jego zapłaty.
7
Zaraz po zakupieniu samochodu musisz powiadomić brytyjski urząd komunikacji (DVLA). Dowód rejestracji pojazdu musisz przeciąć na dwie części. Część podpisaną przez ciebie i poprzedniego właściciela samochodu musisz wysłać do DVLA, natomiast drugą część zostawiasz dla siebie. Na nowy dokument musisz poczekać nawet do 6 tygodni. Jeżeli kupujesz samochód u dilera lub w salonie wszelkie formalności oni załatwią za ciebie, ty musisz tylko poczekać na nowy dowód rejestracyjny.
8
Jeżeli chcesz angielski samochód przywieźć do Polski musisz go ponownie zarejestrować w kraju, a do angielskiego urzędu komunikacji wysłać część angielskiego dowodu rejestracyjnego, które mówi o tym, że samochód został na stałe wywieziony z Anglii.
Przeczytaj teraz: Jak odczytać VIN?
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Czytacz - 2010-11-27
chcę sprowadzić do polski samochód. Nie do końca wiem jak sie to ma z tym V5C, czy ja to wypełniam czy lepiej zeby to srobił poprzedni wlaściciel? Czytałem trochę też na tema ubezpieczenia na stronie: http://www.ubezpieczenie-samochodu-w-anglii.co.uk/ ale nie potrafię znaleźć informacji jak tanio ubezpieczyć somochód na czas przejazdu do Polski. A może lepiej laweta?

Ciekawe porady

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...

Jak napisać dobre CV?

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub