Jak uniknąć wojska? strona 1 z 2

Wielu młodych ludzi stara się za wszelką cenę uniknąć służby wojskowej. Każdy z nich ma swój sposób, by to osiągnąć. Młodzi ludzie, którzy nie chcą zmierzyć się z tym wyzwaniem próbują coraz to nowszych sposobów na ominiecie tej przykrej konieczności. Przeczytaj poniższe wskazówki, być może wśród nich znajdziesz sposób na to, co zrobić, by uniknąć wojska.
Jak uniknąć wojska?
Rzeczy, których potrzebujesz:
Odrobina kreatywności, Umiejętności aktorskie
1
Uszczerbek na zdrowiu spowoduje, iż komisja wojskowa uzna cię za osobę nie zdolną do pełnienia służby wojskowej. Nie popadaj jednak w skrajności. Nie musisz bowiem odcinać sobie od razu ręki czy nogi. Wystarczy, że udowodnisz komisji, że posiadasz problemy ze wzrokiem czy słuchem. Osoby w problemami kręgosłupa również posiadają taryfę ulgową.
2
Rozpocznij studia. Osoby, które podejmują naukę są zwolnione z pełnienia służby wojskowej. Nie musisz studiować niczego trudnego, zapisz się na pierwszy lepszy kierunek. Nikt nie każe ci się pilnie uczyć, ale musisz dbać o to, by zdać wszystkie egzaminy. W przeciwnym wypadku zostaniesz skreślony z listy studentów i wojsko zacznie się o ciebie upominać.
3
Wyjedź na jakiś czas za granicę. Jeśli nie będzie cię w kraju, nie będziesz otrzymywał listów z Wojskowej Komisji Uzupełnień i nie będziesz mógł na nie odpowiedzieć. Jeśli nie odbierzesz listu, nie mogą żądać od ciebie wstawienia się na komisję czy po bilet.
Udostępnij na FB
4
Udowodnij, że masz chorobę psychiczną. Jeśli uzyskasz taka diagnozę, możesz być pewny, że nikt się już o ciebie nie upomni. Nikt bowiem nie powierzy broni ani drogiego sprzętu w ręce osoby upośledzonej psychicznie. Orzeczenie to musi jednak wydać lekarz specjalista. Będziesz musiał się bardzo starać.
5
Udowodnij, że jesteś jedynym żywicielem rodziny. Jeśli masz żonę i dziecko, twoje szanse na pójście do wojska są niewielkie. Muszą oni bowiem liczyć się z tym, że odbierają rodzinie kogoś, kto pracuje na jej utrzymanie.
6
Jeśli stawiłeś się na komisję i otrzymałeś kategorię A, zawsze możesz się odwołać. Zawsze odwołuj się do kogoś, kto postawiony jest szczebel wyżej, niż osoba która wydała opinię. Udowodnij, że należy ci się inna kategoria. Powiedz czego komisja nie wzięła pod uwagę. Działanie to nie zawsze przynosi efekty, ale przecież warto spróbować.
Przeczytaj teraz: Jak dostać się do wojska?
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Aha - 2014-12-09
To z chorobą psychiczną to najgorszy pomysł, którym można zrujnować sobie życie, gdyż wojsko wystawi ci odpowiedni papier z zatwierdzeniem choroby, a nikt nie przyjmie do pracy osoby chorej na umyśle...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub