Jak zrobić lody z szampanem?

Chcesz zaskoczyć swoich sylwestrowych gości? Zamiast podać im drinki z lodem, zaserwuj szampańskie lody z drinkiem. Bo kto powiedział, że lodami możemy się raczyć jedynie latem? Twoi znajomi na pewno będą mile zaskoczeni, gdy zobaczą na stole takie “Lulki” z procentem. Do ich wykonania będziesz potrzebować jedynie szampana, soków owocowych w kilku smakach, patyczków oraz specjalnych foremek do lodów i sorbetów.
Jak zrobić lody z szampanem?
Rzeczy, których potrzebujesz:
soki owocowe (masz tu pełną dowolność, najlepiej wybrać kilka o różnych kolorach), szampan, patyczki do lodów, foremki do lodów i sorbetów, świeże owoce do dekoracji (opcjonalnie)
1
Każdą foremkę do lodów napełnij do połowy szampanem. Poczekaj aż bąbelki uciekną, po czym, jeśli trzeba, uzupełnij ilość szampana.
2
Następnie dopełnij każdą foremkę wybranym sokiem owocowym i umieść w niej patyczek.
3
Ostrożnie przenieś foremki do zamrażalnika i pozostaw je tam na co najmniej 6 godzin. Najlepiej przetrzymać je w zamrażalniku przez całą noc.
4
Lody z drinkiem podawaj natychmiast po wyjęciu z lodówki. Możesz umieścić je w szklankach do drinków, a obok położyć kilka świeżych owoców.
Udostępnij na FB
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub