Jak sprawdzić, czy tatuaż jest zainfekowany? strona 1 z 2

Pielęgnacja świeżego tatuażu kilka dni po sesji może być nieco uciążliwa, ale odróżnienie zwykłego dyskomfortu od pierwszych objawów zakażenia może być bardzo trudne. Kiedy robimy sobie tatuaż warto wiedzieć na co zwracać uwagę i co zrobić, kiedy dojdzie do infekcji tatuażu. Takie zakażenie może stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i trwale uszkodzić tatuaż. Ta wiedza pomoże ci podejść do problemu w miarę możliwości bezstresowo.
Jak sprawdzić, czy tatuaż jest zainfekowany?
1
Dzień po zrobieniu tatuażu cały obszar dookoła tatuażu będzie czerwony, spuchnięty i wrażliwy. Nowe tatuaże są nieco bolesne, ból można porównać do oparzenia słonecznego. W ciągu pierwszych 48 godzin od tatuowania trudno ustalić, czy doszło do infekcji. Dla pewności wato poczekać kilka dni.
2
Zwróć uwagę na ból. Jeśli tatuaż jest szczególnie bolesny, a ból utrzymuje się dłużej niż trzy dni posesji, wróć do salonu i poproś swojego artystę o zbadanie tatuażu.
3
Długie i skomplikowane tatuaże mogą się dłużej goić, niż proste rysunki. W ciągu pierwszych kilka dni obrzęki powinny się stopniowo zmniejszać. Jeżeli utrzymują się dłużej niż kilka dni może to być oznaka infekcji.
4
Dotknij tatuaż całą dłonią. Jeżeli czujesz promieniujące ciepło, bardzo prawdopodobne, że doszło do poważnego stanu zapalnego.
5
Swędzenie jest jednym z etapów gojenia tatuażu. Natomiast, jeżeli nie ogranicza się do samego tatuażu i roznosi się na boki oznacza to infekcję lub reakcję alergiczną. Jeżeli świąd jest silny i utrzymuje się dłużej niż tydzień, warto to sprawdzić.
Udostępnij na FB
6
Zaczerwienienie również może być objawem infekcji. Wszystkie tatuaże są lekko zaczerwienione w okolicach linii, ale jeśli zaczerwienienie robi się coraz ciemniejsze, nie schodzi i jest coraz bardziej bolesne, może to stanowić znak, że mamy do czynienia z poważną infekcją.
7
Poszukaj poważnego obrzęku. Jeżeli obszar, na którym zrobiony jest tatuaż nierównomiernie pęcznieje, możesz mieć do czynienia z infekcją. Bąble wypełnione płynem i krosty są poważną oznaką zakażenia. Takie objawy powinny stanowić dla ciebie natychmiastowy sygnał do działania.
8
Nieprzyjemny zapach także należy do objawów zakażenia. Jeśli poczujesz, że twój tatuaż zaczyna "pachnieć" jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem lub idź na pogotowie.
9
Sprawdź, czy w okolicach tatuażu nie ma cienkich czerwonych linii. Mogą być objawem zakażenia krwi. Jeśli zauważysz je u siebie jak natychmiast idź do lekarza.
10
Zmierz temperaturę. Za każdym razem, kiedy jesteś zaniepokojony, że twój tatuaż jest zainfekowany to dobry pomysł, żeby upewnić się, czy wszystko jest w porządku.
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Mikey66 - 2015-11-16
Dowiedziałam się tyle, że neśli tatuaż jest zainfekowany objawy są podobne co do tych które przeżywałam co miesiąc lecząc alergię. Wychodzi na to, że jestem przyzwyczajona i jak coś to tg nie wyłapię XDXD
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub