Jak leczyć gronkowca? strona 1 z 6

Choroba powszechnie nazywana gronkowcem wywołana jest przez zakażenie bakteriami Staphylococcus aureus, które występują naturalnie na powierzchni ludzkiego nabłonka (np. w nosie) i zwykle nie powodują żadnych problemów. Jednak, jeżeli nastąpi jakieś uszkodzenie powierzchni skóry bakterie te wnikają do organizmu i powodują infekcję, która może prowadzić do zapalenia mieszków włosowych, zapalenia tkanki łącznej, powstawania czyraków, liszai oraz zespołów poparzenia skóry. Poniżej znajdziesz informacje jak leczyć gronkowca.
Jak leczyć gronkowca?
Udostępnij na FB
Wskazówki
  • Jeżeli masz jakiekolwiek, nawet najmniejsze wolno gojące się rany skonsultuj się z lekarzem by zdecydował czy konieczne jest zastosowanie maści z antybiotykiem lub antybiotyków doustnie.
1
mycie rąk

Utrzymuj czystość.


Jeżeli zakażenie gronkowcem występuje tylko miejscowo, tam gdzie skóra została uszkodzona wystarczy leczenie powierzchniowe, polegające na utrzymaniu skóry w czystości. Miejsce zakażenia należy przemywać wodą z mydłem najlepiej antybakteryjnym, okładać ciepłymi okładami, smarować maścią z antybiotykiem i dokładnie obandażować sterylnym opatrunkiem. Podczas mycia rany należy używać miejscowo jednorazowych ręczników by nie przenosić bakterii. Jeżeli skóra jest zaczerwieniana, bolesna, występują ropiejące obszary lub masz gorączkę niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.

2
ciepły okład

Leczenie ciepłem.


Bardzo pomocne w leczeniu gronkowca są gorące okłady. Ciepło zwiększa ciśnienie i pomaga zmniejszyć dyskomfort, a także zwiększa napływ białych krwinek i przeciwciał co powoduje, że przyspiesza zwalczanie infekcji.

3
antybiotyki

Antybiotyki.


Lekarz może zdecydować, że najlepsze do leczenia gronkowca będą antybiotyki podawane doustnie. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza zwłaszcza, jeżeli chodzi o czas zażywania antybiotyków. Jeżeli zbyt wcześnie przerwiemy leczenie infekcja zostanie wyciszona, a nie wyleczona i szybko powróci jeszcze silniejsza, ponieważ bakterie uodpornią się na antybiotyk. Można również stosować naturalne specyfiki o działaniu bakteriobójczym i przeciwpasożytniczym, zawierające wyciąg z piołunu, omanu, macierzanki czy prawoślazu (np. Para Farm, do kupienia tutaj).

4
chirurdzy

Interwencja chirurgiczna.


Niektóre zakażenia gronkowcem prowadzą do powstawania groźnych ropni, które muszą być usuwane operacyjnie. Są ropnie, które wymagają kilku interwencji lekarza, ponieważ posiadają kilka kieszeni ropy. Interwencja chirurgiczna stosowana jest dopiero, gdy antybiotyki i kompresy nie pomogą.

5
hospitalizacja

Hospitalizacja.


Jeżeli twoja infekcja jest na tyle poważna, że nie pomagają ci żadne środki rozwiązaniem jest hospitalizacja i stosowanie antybiotyków dożylnie. Ponieważ istnieją różne szczepy Staphylococcus aureus trzeba dobrać odpowiedni antybiotyk, który zwalczy dany szczep. Niestety są też szczepy (MRSA i VRSA), które są prawie całkowicie oporne na antybiotyki.

Wskazówki
  • Jeżeli masz jakiekolwiek, nawet najmniejsze wolno gojące się rany skonsultuj się z lekarzem by zdecydował czy konieczne jest zastosowanie maści z antybiotykiem lub antybiotyków doustnie.
  • Komentarze Tipy.pl (25)

Nie będzie widoczny na stronie
 
miki - 2017-03-29
Ciekawą kuracją jest kuracja Żyworódką która jako jedyne zioło zwalcza Gronkowca.
miki - 2017-03-29
Ciekawą kuracją jest kuracja Żyworódką która jako jedyne zioło zwalcza Gronkowca.
Miki - 2017-03-29
674g
Beata - 2016-07-18
Miałam czyraki z gronkowcem. Leczono mnie przez 2 lata różnymi. Nic nie pomagało. Babrało się coraz bardziej, coraz większe dziury się robiły. Miałam już skierowanie na chirurgiczne leczenie do szpitala. Przez przypadek przeczytałam, że olej kokosowy tłoczony na zimno ma silne właściwości antybiotyczne i zaczęłam robić z niego okłady.
O dziwo wreszcie pomogło i już po tygodniu rany zaczęły się goić. Po 2 tygodniach nie było wycieku ropy, wszystko zaschło, a po dłuższym czasie nawet nie mam żadnych blizn i już 3 lata gronkowiec nie wraca, a lekarz chirurg nie dawał mi gwarancji, że mnie wyleczy na 100%, że mogą być powroty, bo to był ten gronkowiec trudny do wyleczenia. Czasami, jak widać u mnie, przypadek i naturalne środki lepiej sobie radzą niż medycyna współczesna.
kcin - 2016-03-07
Na wszelkie rany bardzo dobrze robi okład z preparatu Octenisept.
Kupujemy opakowanie 250ml spray w aptece i gazę oraz plaster.
Przyklejamy plastrem gazę złożoną kilkukrotnie do rany i nasączamy Octenisept'em.
Taką przymoczkę trzymamy całą noc najlepiej i powtarzamy zabieg gdyby z rany się coś sączyło jeszcze. Można też i na dzień, aby długo trzymać: najmniej 3, max do 10 godzin jeden opatrunek. To nie zaszkodzi w żadnym przypadku! Preparat likwiduje wszystkie bakterie, oczyszcza ranę z martwej tkanki i bardzo przyspiesza gojenie, nie barwi też rany dlatego nie utrudnimy lekarzowi oceny sytuacji. Żadne "babcine" "sposoby" typu aloes, propolis czy inne nie równają sie do tego preparatu, jeżeli chodzi o rany skóry, co do innych się nie wypowiadam bo nie przetestowałem na sobie.
lea - 2016-02-15
Nowe wybory powinny pomóc ...
katia - 2016-02-08
przede wszystkim jaki szczep? MSSA czy MRSA, czy jest na skórze, czy w nosie, w zatokach, czy w stawach, miękkich tkankach i td, antybiotyki- tak, potem paraprotex prawie non stop i robienie wymazów, badań, odkwaszenie organizmu, żołądka,
ew - 2016-01-25
10 lat temu wyleczyłam moje dziecko z gronkowca złocistego (szpitalnego) wdychaniem dymu z palonej brzozy - z korą, lekko wilgotnej, rozpalonej na grilu, 3 krótkie "sesje". Żadne antybiotyki i big farmy przez 5 lat nie okazały się nawet w 10 % tak skuteczne jak brzoza. Tylko po brzozie gronkowiec nie wrócił. ps.macie tu za dużo reklam
trisza - 2016-01-19
Znajoma wyleczyła gronkowca którym została zarażona przy porodzie- pijąc srebro koloidalne i każdemu to poleca bo sprawdzone.
max - 2015-12-07
polecam podwojna lewatywe...
andkuk - 2015-11-30
Miałe to świństwo po zabiegu w szpitalu jedynym ratunkiem to ozonoterapia i larwoterapia tylko te robaczki dają ostro popalić ale ranę wyczyszczą jak mało kto po takiej kuracji po 2 miesiącach walki rana się zagoiła
Anna Pielecki? - 2015-11-30
.w walce z gronkowce bardzo skuteczną jest hirudoterapia .W skład hirudozwiazkow ,które do organizmu żywiciela wpuszczając pijawki wchodzą substancje niszczące między innymi tę bakterie.
zbyszek1611 - 2015-11-12
Kochani miałem gronkowca złocistego w stawie kolanowym makabra nic nie pomagało ale pewnego razu mój pies zaczął mi wylizywać ranę i pomału kolano zdrowiało po jakimś czasie tak około 3 miesiącach nastąpiło całkowite wyleczenie i zapewniam że to jedyne lekarstwo na otwarte rany zakażone tym świństwem.
Katarzyna - 2015-09-30
Pozbyłam się tego paskudztwa przy pomocy Propolisu
jadzia - 2015-09-16
na gronkowca najlepsze są okłady z kozieradki zaparzyć w małej ilości wody i takie kataplazmy przykładać do zakażonych miejsc.
SPRAWDZONE - 2015-07-05
Rozgnieciony czosnkiem nasączyć plaster , posmarować rane i okolice przylepić nasączony plaster. Po 3 dniach wygojone. Równie skuteczany jest czosnek na grzubice skóry jak i paznokcie, tu jednask trzebw dłuższej kuracji, do odrośnięcie nowej zdrowej płytki paznokcia. Nacierac co 2- 3 dni na noc , zakładac skarpetki i do spania. Rumianek , nagietek, arnika do ziarnicowanie przyśpieszonego gojenia ran. Najważniejsze SEN, wyspać sie wypocząć
malwa - 2015-06-02
Paranoja, czosnek?? Ciepło?? Macierzanka?? Ludzie to nie GRONKOWIEC nie złamany paznokieć!!!
Walczę z gronkowcem prawie 2 lata. Przeszłam 4 operacje i dostaje juz dwa antybiotyki jednocześnie nie wspominając o 9cio miesięcznej terapii poprzednim antybiotykiem.
Wiec: punkt ze zwykłą higieną można wyleczyć gronkowca- bzdura!!!! Czekanie aż wystąpi gorączka żeby skontaktować się z lekarzem?- debilizm. Skoro podejrzewasz u siebie gronkowca natychmiast idź do lekarza.
Punkt z ciepłem. Czy osoby piszące ten artykuł to lekarze czy szwaczki a może kucharki?? Gronkowiec kocha ciepło!!!
Zwiększa liczbę przeciwcial? Tak ale i daje gronkowcowi super warunki do rozmnażania się. 2x więcej przeciwcial 8x więcej gronkowca.
Punkt o antybiotykach: gronkowca nie da się wyleczyć!!! Można go osłabić, uśpić nawet na wiele lat ale nosicielami bakterii zostaniemy.
"Można również stosować naturalne specyfiki" naturalnie proponuje zrobić sobie maseczkę a nie walczyć z infekcją.
Interwencja chirurga - jak najbardziej tak. Chyba ze mamy juz gronkowca w kości, tak jak ja, wtedy polecam komorę ciśnieniową.
Leczenie szpitalne - ok. Leżałam 2razy po 2tyg pod dożylnym antybiotykiem i nic to nie dało.
Pisząc ten komentarz chce tylko zwrócić waszą uwagę na to ze Staphylococcus to groźna bakteria a ludzie którzy piszą o ziołach i domowych sposobach to niedouczeni debile.
edek - 2015-02-27
do DrHouse - nie pisz człowieku takich głupot ! chcesz podrażnić skórę ! taki z ciebie dr jak ze mnie baletnica.. czosnek nadaje się tylko do spożycia i to w niedużych ilościach bo skutek może być odwrotny do zamierzonego nie którzy mają nadwrażliwy żołądek i nie mogą jeść czosnku ponieważ wywołuje u nich silny ból żołądka
marek - 2015-02-20
Na wszystkie zakażenia gronkowcem najlepsza jest Betulina zawarta w białym barwniku kory brzozy. wilgoną korę (najlepsza jest kora z młodego drzewka) kładziemy na gorący żar i wdychamy dymek. Chodzenie po dermatologach i zatrówanie wątroby chemią mało daje poza tym po chemii są nawroty choroby
Olimpia - 2015-01-07
Na gronkowca najlepszy jest nagietek i nie tylko na okłady ale także do picia.
gns - 2014-08-25
Polecam (jeśli jeszcze istnieje) zakład przy ul. Inżynierskiej 1/17 w Warszawie, wykonują posiewy i autoszczepionki, mi bardzo pomogła, podczas gdy kupowane w aptece zastrzyki zupełnie.
DrHouse - 2014-08-25
Mozna tez sprobowac oklady z rozgniecionego czosnku. Malo ludzi jest swiadomych, ze czosnek jest bardzo silnym antybiotykiem ktory wykazuje wlasciwiosci bakteriobojcze nawet w stezeniu 1 do 10 tys. Doskonale sobie radzi ze zwalczaniem gronkowca zlocistego. Ma wlasciwosci przeciwbakteryjne, antygrzybicze i przeciwrobacze.
gns - 2014-05-16
Najskuteczniejszą metodą jest przygotowanie tzw autoszczepionki, na podstawie wymazu przygotowywany jest odpowiedni preparat, który przyjmuje się przez określony czas (zazwyczaj w formie płynu, który można pić). Leki apteczne zazwyczaj nie działają skutecznie.
mua - 2011-06-14
Witam ,
Ja mam tego potwora juz od 3 lat w pachwinie i nie moge sie go pozbyc.wyglada jak maly pryszcz.zarazono mnie w szpitalu.leczenie jest bardzo trudne z uwagi na mjejsce zarazenia . mam niestety ta najgorsza odmiane MRSA ktorej obawiam sie ,ze nigdy sie nie pozbede.do jakiego lekarza powinnam sie zglosic ? czy wenerolog pomoze?moja lekarz jest dosc dziwna bo uwaza ze to nic takiego ( mam zamiar ją zmienic ;-))czasem pobolewa mnie cala noga - pewnie bol promieniuje z pachwiny . czy moze ktos pomoc ? nie wiem co robic .
magi - 2010-08-09
Ciekawy artykuł, nie sądziłem że dobry wpływ w leczeniu ma ciepło. I co ważne jest to sensowne. Dodam, że rany zakażone gronkowcem dobrze leczą się przy stosowaniu zarówno doustnym jak i w formie opatrunków, stosowaniu miodu manuka. Z doświadczenia uważam, że najlepiej stosować odmianę MGO400+.
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub