Cukier tak samo wciągający jak kokaina! strona 1 z 4

Cukier może być dużo bardziej uzależniający niż narkotyki. Naukowcy uważają, że uzależnienie od cukru może być przyczyną chorób serca i otyłości. Badania, które zostały przeprowadzone na zwierzętach dość jasno pokazały, że cukier może być bardziej uzależniający niż kokaina, morfina czy heroina. Jednak w przeciwieństwie do narkotyków, uzależnienie od cukru jest w naszym społeczeństwie akceptowane i nie budzi żadnych obaw.
Cukier tak samo wciągający jak kokaina!
Udostępnij na FB
1
szkodliwość słodyczy
Spójrzmy prawdzie w oczy, nawet będąc osobą dbającą o linie i jedzącą zdrowe posiłki, nie da się wyeliminować cukru z diety. Jest on zawarty nawet w sosach i dipach, których używamy do sałatek. Dlatego jeden słodki i tłusty posiłek może w skuteczny sposób spowodować nadmiar kalorii, których nie kontrolujemy i nasza waga wymyka nam się z pod kontroli.
2
słodycze
Będąc na diecie, bardzo często przeżywamy załamanie i sięgamy po coś na słodko. Właśnie w tym momencie odzywa się nasze uzależnienie od cukru, który daje nam tą intensywną przyjemność podobną do wstrzykiwania heroiny.
Uzależnienie od cukru wpływa na poziom insuliny oraz innych hormonów regulujących pracę organizmu. Zbyt dużo cukru w organizmie wywołuje napady głodu, dlatego jeden słodki posiłek może skutkować wywołaniem spirali, która rozreguluje hormony w naszym ciele.
3
nadmiar cukru
Najlepszym sposobem na zerwanie z uzależnieniem jest unikanie produktów, które zawierają dużo cukru. Cukier w małych ilościach nie będzie, aż tak szkodliwy, a nasz organizm powoli się odzwyczai od zabójczych dawek cukru, które mogą zrujnować nasze zdrowie i wygląd.
Przeczytaj teraz: Dlaczego cukier szkodzi?
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub