5 zalet ziemi okrzemkowej strona 1 z 4

Ziemia okrzemkowa jest naturalnie uformowaną skałą osadową. Pochodzi ona ze szczątków okrzemek lub oceanicznych jednokomórkowych glonów sprzed ponad 30 milionów lat. Najczęściej wykorzystuje się ją do oczyszczania ciała. Niektóre badania sugerują, że przywraca poziom stężenia lipidów we krwi, detoksykuje metale ciężkie oraz zwalcza szkodliwe mikroby w organizmie. Sposobów wykorzystania ziemi okrzemkowej jest wiele, między innymi w kosmetyce czy jako środek czystości. Poznaj jej ciekawe korzyści i zastosowania.
5 zalet ziemi okrzemkowej
Udostępnij na FB
1
ziemia okrzemkowa zastosowanie
Naturalne źródło krzemionki
Ziemia okrzemkowa składa się w 85 procentach z krzemionki. Ten ważny mikroelement znacząco wpływa na ścięgna, chrząstki, naczynia krwionośne i kości. Odżywia niemal każdy istotny narząd, w tym serce, wątrobę i płuca. Żywność była podstawowym źródłem krzemionki, nim wkroczyły nowoczesne uprawy roli, które zubożyły glebę. Sugeruje się, że tylko 1/3 dziennej dawki krzemionki jest pobierana z pokarmu, który spożywamy.
2
ziemia okrzemkowa zalety
Wspomaga zdrowie skóry
Ponieważ ziemia okrzemkowa posiada właściwości ścierne, świetnie sprawdza się jako pasta do zębów i w kosmetyce. Proces złuszczania naskórka jest ważny w pielęgnacji skóry, pomaga usuwać martwe komórki. Produkt ten jest także niezbędny dla zdrowia skóry, zębów, włosów i paznokci.

Wspomaga zdrowe serce
Badania wykazały, że ziemia okrzemkowa może wpływać na poziom cholesterolu we krwi oraz wspierać zdrowie serca. Składniki odżywcze, takie jak krzem, sód, wapń, magnez i żelazo, które znajdują się w ziemi okrzemkowej, dają praktycznie nieograniczone korzyści zdrowotne. Większość tych składników odgrywa rolę w budowaniu i naprawie mięśni i kości.
3
ziemia okrzemkowa korzyści
Naturalny pestycyd
Jednym z najbardziej powszechnych zastosowań ziemi okrzemkowej jest wykorzystanie jej jako naturalnego środka owadobójczego. Ziemia może zabić szkodliwe owady, które zagrażają uprawie. Ze względu na nieustanne stosowanie pestycydów, wiele owadów staje się odporne na chemiczne środki. Dzięki ziemi można zmienić ilość szkodliwych toksyn, które przenikają do środowiska.

Oczyszczanie organizmu
Ziemia okrzemkowa działa jako materiał ścierny nie tylko na zewnątrz, lecz również wewnątrz ciała. Pomaga między innymi oczyścić jelita z nadmiaru zgromadzonego materiału i szkodliwych organizmów. Wspomaga też skuteczne usuwanie toksycznych metali. Przed zastosowaniem ziemi okrzemkowej należy się upewnić, że jest ona przeznaczona do spożywania
Przeczytaj teraz: Jak efektywnie schudnąć?
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Karola - 2017-05-10
działanie detoksacyjne ma dihydrokwercetyna- uznawana za najsilniejszy antyoksydant. pochodzi z ponad 100 letnich drzew.
Ludzie często sądzą, że zdrowa dieta opiera się tylko i wyłącznie na jedzeniu zielonej sałaty i piciu czystej...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub