Jakie właściwości posiada olej z kiełków pszenicy? strona 1 z 4

Olej z kiełków pszenicy pozyskiwany jest z zarodków jąder pszenicy. Jest on mało znany i mniej używany w porównaniu z innymi olejkami kosmetycznymi i eterycznymi. Według wielu badań, olej ten zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje skóra, włosy i ciało. Można go spożywać jak i stosować miejscowo. Oto największe zalety ze stosowania oleju z kiełków pszenicy.
Jakie właściwości posiada olej z kiełków pszenicy?
Udostępnij na FB
1
olej z kiełków pszenicy
Zdrowa skóra
Olej z kiełków pszenicy jest dobry źródłem witaminy E. Można go stosować w leczeniu suchej skóry, łuszczycy oraz w stanach zapalnych skóry. Najlepszym sposobem zastosowania oleju jest nałożenie go na skórę i delikatne wmasowanie.

Przeciw starzeniu
Olej posiada właściwości, które zapobiegają zmarszczkom i spowalniają proces starzenia się. Napręża skórę i zapewnia jej bardzo potrzebną wilgotność, a także poprawia jej ogólną strukturę. Wystarczy, że wieczorem delikatnie wmasujesz olej w skórę.

Wzmacnia serce
Olej z kiełków pszenicy zawiera witaminę B, która reguluje przepływ krwi w organizmie. Jest on również bogaty w kwasy omega 3, znany z obniżania cholesterolu we krwi. Te dwa czynniki utrzymają serce w doskonałej kondycji.
2
kiełki pszenicy olej
Piękne włosy
Witamina E ma zasadnicze znaczenie dla zdrowego i pięknego wyglądu włosów. Włosy potrzebują witaminy E, zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz. Olej zapewnia wilgoć i niezbędne składniki odżywcze, dzięki którym włosy są mocne i pobudzane do wzrostu. Olej wymieszaj z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy i nałóż na włosy i skórę głowy.

Reguluje poziom cukru
W oleju z kiełków pszenicy znajduje się magnez, który kontroluje poziom cukru we krwi. Dzięki niemu, również przyczynia się do zapobiegania cukrzycy, szczególnie u osób narażonych na ryzyko nabycia cukrzycy od swoich przodków.
3
olej z kiełków pszenicy
Zdrowie płodu
Olej powinny spożywać kobiety w ciąży, aby zapobiec rozwojowi wszelkich wad wrodzonych. Ponieważ olej jest bogaty w witaminę E, która pomaga w budowaniu czerwonych krwinek, niezbędnych podczas rozwoju dziecka. Regularne stosowanie oleju na skórze, może zapobiec rozstępom.

Źródło energii
Olej to doskonałe źródło energii, zwłaszcza dla osób aktywnych, a także dla osób po ciężkim męczącym dniu pracy. Zwiększa wytrzymałość i energię, zapobiega zmęczeniu. Olej z kiełków pszenicy uwzględnij w swej diecie, a będziesz czuć się młodo cały dzień.
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub