Jak zrobić Sudoku?

Kiedy już nauczysz się rozwiązywać Sudoku możesz spróbować stworzyć własne. Ale musisz wiedzieć, że stworzenie Sudoku może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli po mimo to chcesz spróbować swoich sił poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które przedstawią ci prosty sposób by zacząć pracę nad Sudoku.
Jak zrobić Sudoku?
1

Zanim zaczniesz uczyć się robić własne Sudoku naucz się najpierw jak je rozwiązać - Jak rozwiązać Sudoku.

2
Na czystej kartce papieru narysuj pustą siatkę Sudoku, taką jak ta przedstawiona na zdjęciu.sudoku 1
3
Zacznij od pierwszego dużego kwadratu i pierwszego małego kwadracika w nim się znajdującego. W pierwszym kwadraciku zapisz 1, następnie przeskocz do drugiego dużego kwadratu i w jego pierwszym małym kwadraciku zapisz 2. Podobnie zrób z cyframi 3-9. Cyfry wpisuj kolejno od lewej do prawej.sudoku 2
4
Podobnie wpisz cyfry w ostatnim małym kwadraciku wszystkich dużych kwadratów. Tym razem zacznij jednak od cyfry 2. Cyfry wpisuj kolejno, a po cyfrze 9, w ostatnim wolnym kwadracie wpisz 1.sudoku 3
5
Wpisz cyferkę 3 w kwadraciku tuż pod 1, cyfrę 4 poniżej 2, i tak kontynuuj aż do końca. W podobny sposób wypełnij wszystkie pola. Możesz zrobić większy przeskok niż tylko o jedna cyfrę, dzięki temu zabawa będzie nieco trudniejsza. Potraktuj to tak jakbyś rozwiązywał sudoku i uważaj żeby nie popełnić błędu.
sudoku 4
Udostępnij na FB
Wskazówki
  • Nie musisz zaczynać Sudoku od numeru jeden, nie musisz nawet zacząć w tym samym miejscu, zacznij tylko od pierwszego kwadratu.
  • Możesz również zrobić Sudoku wypełniając pierwszy rząd 1-9, drugi rząd 4-9 + 1-3, trzeci rząd 7-9 + 1-6, usuwając cyfry, które chcesz, ale trzymając się schematu. W następnej sekcji zacznij od cyfry 2, a w jeszcze kolejnej od cyfry 3. Aby Sudoku było trudniejsze możesz zmieniać cyfry, od których zaczynasz tak długo jak będziesz trzymać się ogólnego schematu.
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Dante - 2013-01-06
cyfrę 4 poniżej 2 , już was lubię :D
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub