Jak zrobić domek dla dzieci? strona 1 z 7

Zbuduj w ogrodzie domek dla dzieci wykorzystując podstawowe materiały i stwórz przestrzeń, którą twoje pociechy będą nazywać własną. Zdobądź wiedzę na temat domku, który żyje w wyobraźni Twojego dziecka i urzeczywistnij marzenie. Z odrobiną planowania i odpowiednimi narzędziami, możesz zaprojektować, zbudować i udekorować mały domek, który będzie odporny na zniszczenia jakie mogą powodować dzieci jak i czynniki pogodowe. Korzystając z kilku technik budowlanych, taki domek może być zarówno funkcjonalny jak i przynoszący mnóstwo radości.

Jak zrobić domek dla dzieci?
Udostępnij na FB
1
Budowa domku dla dzieci 1

Skonstruuj ramę od podłogi.


Po decyzji w sprawie wielkości, lokalizacji oraz układu, nadszedł czas aby wyciąć i połączyć impregnowane ciśnieniowo belki wraz z podłogą. Użyj gwoździ do połączenia elementów ramy. Aby oznaczyć rogi wbij kołki do ziemi, ponieważ w następnym kroku trzeba będzie odłożyć podstawę na bok.

2
Budowa domku dla dzieci 2

Fundamenty.


Użyj piasku oraz płaskich kamieni do utworzenia fundamentów pod belki. Za pomocą poziomicy upewnij się, że używane przez ciebie kamienie są sobie równe. Możesz w tej czynności użyć również sznurka. Jest ważne, aby kamienie i piach dostały się do każdych szczelin, w celu uniknięcia zapadnięcia się domku.

3
Budowa domku dla dzieci 3

Zainstaluj werandę.


Przyłóż pierwszą belkę w pionie do tych u podstawy, po czym użyj poziomicy, aby sprawdzić, czy jest bez żadnych nachyleń. Kiedy się upewnisz, że jest w dobrym miejscu, wywierć otwory w belkach u podstawy i tej pionowej i zabezpiecz używając śruby, podkładki i nakrętki. Powtórz tę czynność dla trzech pozostałych pionowych belek. Koniecznie używaj ocynkowanych śrub i nakrętek, które są odporne na działanie pogody.

4
Budowa domku dla dzieci 4

Wskazówka dla instalacji podłogowych.


Przyczep pas papy dachowej między deskami w podłodze i belkami, aby wyeliminować skrzypienie, a także, aby zwiększyć odporność na warunki pogodowe. Materiał ten będzie chronił drewno przed otarciami, co znacznie uciszy podłogę. Możesz go przyczepić za pomocą zszywek.

5
Budowa domku dla dzieci 5

Zainstaluj deski w podłodze.


Rozpocznij czynność używając dowolnych desek, aby je przyciąć i dopasować wokół belek pionowych. Można je zainstalować używając śrub ocynkowanych. Deski impregnowane ciśnieniowo są idealne do podłoża w domku dla dzieci.

6
Budowa domku dla dzieci 6

Skonstruuj ramę do ścianek.


Na płaskiej powierzchni połącz ze sobą podstawowe struktury każdej ze ścianek. Kiedy skończysz złącz je wraz belkami w podłodze i płytą podłogową. Pamiętaj, aby ścianki były przybite lub przykręcone w każdym rogu, do siebie nawzajem. Ściany mogą się wydawać nieco chwiejne, jednak następny krok je ustabilizuje.

7
Budowa domku dla dzieci 7

Instalacja obudowy.


Każda deska powinna być skrócona do odpowiedniego rozmiaru i znajdować się na zewnątrz ścianek. Korzystając z pistoletu do gwoździ, utrzymuj 40cm dystans pomiędzy otworami. Po skończeniu, zwróć uwagę, iż domek staje się bardziej stabilny i ściany już się nie poruszają.

8
Budowa domku dla dzieci 8

Skonstruuj i zainstaluj dachowe belki.


Najłatwiejszym sposobem na zbudowanie dachowych belek i połączenie ich wstawkami jest umieszczenie osadzarki na podłodze w domku. Po skończonym zadaniu może być szybko usunięta, a wtedy trzeba ulokować dachowe belki na swoim miejscu i zabezpieczyć je za pomocą śrub. Tak jak w przypadku ścian, belki staną się bardziej zabezpieczone, kiedy zostanie zainstalowana obudowa.

9
Budowa domku dla dzieci 9

Instalacja dachu.


Kiedy wszystkie belki dachowe będą na swoim miejscu, zainstaluj obudowę w taki sam sposób, jak w przypadku ścian. Następnie pokryj ją folią i zainstaluj rynny, aby zapobiec przenikaniu wody do środka. Kiedy jednak do tego dojdzie rozwiń papę dachową zaczynając od dolnej krawędzi. Możesz ją przymocować za pomocą szpilek. Aby wykończyć dach, połóż gonty na wierzchu papy, jeszcze raz zaczynając od dołu. Teraz Twój domek jest szczelnie zamknięty i odporny na deszcz, śnieg, wiatr lub innymi warunkami pogodowymi, które mogą Cię napotkać.

10
Budowa domku dla dzieci 10

Wstaw okna, które mogą być umieszczone po stronie zewnętrznej domku.


Upewnij się, że miejsce pomiędzy ścianką, a oknem jest uszczelnione, po czym zabezpiecz okna wbijając gwoździe, poprzez obramowanie, aż do ramy domku.

11
Budowa domku dla dzieci 11

Dobuduj poręcz do werandy.


Możesz do tego użyć prefabrykowanej poręczy, która powinna być dostępna w większości sklepów dla majsterkowiczów. Najpierw przyklej balustrady, następnie przybij je gwoździami, które uczynią je bardziej stabilne. Kiedy już poręcz będzie dobudowana, można ją przymocować do belek na ganku, zainstalowanego w punkcie 3.

12
Budowa domku dla dzieci 12

Ostatnie wykończenia.


Ozdób domek indywidualnymi akcentami. Użyj niestandardowych elementów, dekoracji lub motywów, które podobają się dziecku. Budowa domku to wielkie wydarzenie i należy pozwolić dziecku uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. To zwiększy tylko zadowolenie z prezentu.

  • Komentarze Tipy.pl (7)

Nie będzie widoczny na stronie
 
czecho - 2015-07-28
Witam,

gdzie można zdobyć projekt takiego domku, żeby wszystkich wymiarów nie dopasowywać ręcznie ?
tk - 2015-03-09
A na taki domek trzeba mieć pozwolenie czy trzeba do starostwa zgłosić jego budowę? ktoś wie?
J23 - 2015-03-09
A zezwolenie gdzie........
Monika - 2015-03-09
u mnie moim dzieciom nie w glowie takie rzeczy.. wolą komputer i tam np w simsach se robić dom.
upss - 2015-03-09
Czy potrzebna jest zgoda na taką budowlę?
stasiuu - 2015-03-09
Czy domek już zgłoszony do gminy-starostwa ? Czy sąsiad może już donieść do inspektora ...!
Pozdrawiam, sam miałem problemy z urzędnikami za tego typu budowlę .
25 lat wolności - 2015-03-09
Pamiętaj, że w naszym opresyjno-policyjnym państwie budowlę ogrodową naleźy conajmniej zgłosic w urzędzie. Niektóre wymagają pozwolenia. Radujmy sie. Jest super!
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub