Jak zmienić ekran logowania Windows 7? strona 1 z 2

Microsoft w Windows 7 udostępnił funkcję zmiany ekranu logowania. Nie jest to funkcja ogólnie dostępna, wygląda na to, że Microsoft udostępnił tą funkcję dla producentów sprzętu, żeby mogli zmienić domyślny ekran logowania na swój np. ze swoim logo. W prosty sposób można jednak zmienić domyślny ekran na swój, wystarczy postępować według poniższego poradnika, a zamiast domyślnego ekranu ukaże się wybrane przez nas zdjęcie. Można to zrobić ręcznie lub użyć zewnętrznego oprogramowania.
Jak zmienić ekran logowania Windows 7?
1

Zmiana ekranu logowania Windows 7 - SPOSÓB 1


1. Na początku musisz dodać wpis do rejestru. Najprostszym sposobem jest stworzenie odpowiedniego pliku w notatniku. Otwórz notatnik i wklej do niego:


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\Background] "OEMBackground"=dword:00000001


Kliknij Plik -> Zapisz jako i wpisz nazwę z rozszerzeniem .reg np. wpis.reg. W polu „Zapisz jako typ” wybierz „Wszystkie pliki” i kliknij „Zapisz”. Wpis do rejestru jest gotowy wystarczy dwukrotnie klikną na utworzony plik i potwierdzić klikając „OK”.


2. Poszukaj obrazu .jpg który chcesz ustawić. Rozdzielczość tego obrazu powinna odpowiadać rozdzielczości ekranu komputera, a rozmiar obrazu nie może przekraczać 256 kilobajtów. Nazwij go „backgroundDefault.jpg” i skopiuj do folderu C:\Windows\System32\oobe\info\backgrounds (jeżeli któregoś katalogu nie ma należy go utworzyć).


 
Udostępnij na FB
2

Zmiana ekranu logowania Windows 7 - SPOSÓB 2 (łatwiejszy)


1. Wpisz w wyszukiwarce „Windows 7 Logon Background Changer” i pobierz najnowszą wersję programu (program nie wymaga instalacji).


2. Uruchom program , kliknij „Choose a folder” i wybierz katalog w, którym znajdują się zdjęcia, wybierz zdjęcie i kliknij „Apply”. Program sam dostosuje rozdzielczość zdjęcia i umieści zdjęcie w odpowiednim katalogu.

3

Wskazówki


Aby powrócić do domyślnego ekranu logowania należy usunąć katalog backgrounds lub uruchomić program „Windows 7 Logon Background Changer”, wybrać „Windows 7 Default Wallper” i kliknąć „Apply”.

Przeczytaj teraz: Jak zrobić zrzut ekranu?
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
-AliCe- - 2016-08-02
Tak,tak,działa. Tylko po co te notatniki,wpisy, zmiany w kluczach?
Prościej zainstalować program Windows 7 Logon Background Changer.
Wiele możliwości,można umieścić tam własne zdjęcie,wybrać z dostępnego folderu lub pobrać folder z"ekranami" z windows. Prosto i szybko,bez ryzyka że coś się spieprzy w org. programie.Można również w kazdej chwili wrócić do poprzedniego tła.Pozdrawiam-Alice
ups - 2012-11-17
jak powrócić do domyślnego ekranu logowania po użyciu 1 sposobu? ;)
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub